Pizza to najbardziej kochane jedzenie na świecie, a teraz nie jest to tylko deser lub przekąska. Stała się głównym daniem. Można ją zrobić na wiele sposobów, ale podstawa jest zawsze taka sama. Istnieje tak wiele odmian pizzy dostępnych, więc porozmawiajmy o tych najbardziej popularnych.

– Cienka skórka

Pizze z cienką skórką są najbardziej preferowane i nazywane są również pizzą w stylu “chicagowskim”. Ma ona cienką podstawę, a dodatki są umieszczone na wierzchu podstawy.

– Głębokie danie

Głębokie danie jest najgrubsze ze wszystkich. Nazywana jest również pizzą w stylu nowojorskim. Ta jest najbardziej preferowana przez nowojorczyków i jest również najsmaczniejsza.

– Margherita

Margherita to również słynna pizza, która jest połączeniem sosu pomidorowego, sera i bazylii. Jest to również najlepiej smakująca pizza.

– Pepperoni

Jest to najprostsza spośród wszystkich. Papryka i szynka to główne składniki pepperoni.

– Warzywna

Warzywa są głównymi składnikami tej. Nazywana jest również pizzą wege.

– Hawajska

Jest to również najprostsza i najbardziej preferowana przez dzieci. Wykonuje się ją z ananasa i szynki.

– BBQ

Grill jest najsmaczniejszy spośród wszystkich. Jest również najbardziej preferowany przez ludzi. Do pizzy dodaje się sos BBQ, a mięso jest grillowane.

– Biała

Jest również znana jako pizza wegetariańska. Do pizzy dodaje się biały sos i nie ma ona sera.

– Cheeseburger

Jest to najbardziej znany wśród Amerykanów. Cheeseburger to połączenie hamburgera i sera.

– Vegan

Jest to połączenie sosu pomidorowego i warzyw. Jest to najbardziej preferowany.

Wnioski:

Teraz wiesz już wszystko o najpopularniejszych rodzajach pizzy, ale czy wiesz, że każda z nich może być zdrowa? To zależy od składników i ilości użytych w pizzy. Jeśli jesteś miłośnikiem pizzy to powinieneś spróbować zrobić ją zdrowszą. Spróbuj użyć warzyw jako dodatku, a także dodać kilka owoców.