Pizzowy Spacer po Neapolu: Miejsca z Niepowtarzalnym Klimatem

Pierwszy raz przyjeżdżając do Neapolu, warto zacząć właśnie od jedzenia, które jest tutaj prawdziwą religią. I jeśli chodzi o jedzenie, to pizza jest nieodłączną częścią kultury tego miejsca. Neapolitańskie pizzerie są znane na całym świecie i nie bez powodu – to właśnie tutaj narodziła się prawdziwa włoska pizza. Dlatego warto zrobić sobie pizzowy spacer po Neapolu i odwiedzić miejsca, w których można spróbować prawdziwej neapolitańskiej pizzy.

 1. Poczuj smak historii w Antica Pizzeria Port’Alba

Antica Pizzeria Port’Alba to trzeba odwiedzić, jeśli szukasz prawdziwego smaku historii. Ta pizzeria istnieje od 1830 roku i jest uważana za najstarszą pizzerię na świecie. Ich pizza margherita jest przygotowywana według tradycyjnej receptury, z sosu pomidorowego, mozzarelli i bazylii. Wyobraź sobie smak, który rozpływa się w ustach i transportuje Cię w czasie do XIX wieku.

 1. Odwiedź słynną Da Michele

Kolejnym obowiązkowym punktem na mapie pizzowego spaceru po Neapolu jest Pizzeria Da Michele. To miejsce stało się słynne dzięki filmowi “Mangiare Bere Uomo Donna” w reżyserii Ettore Scola. Najsłynniejsza pizza w ich menu to margherita. Pizzaioli są tu prawdziwymi artystami, a smak ich pizzy jest niezrównany.

 1. Wyrusz do Quartieri Spagnoli

Quartieri Spagnoli, czyli dzielnica hiszpańska, to miejsce o wyjątkowym klimacie. Wąskie uliczki, kolorowe budynki i tętniące życiem miejsca sprawiają, że spacer po tym obszarze jest niezapomnianym doświadczeniem. To również idealne miejsce na degustację autentycznej neapolitańskiej pizzy. W Quartieri Spagnoli znajduje się wiele pizzerii, gdzie możesz skosztować pysznej i aromatycznej pizzy.

 1. Zjedz pizzę na Placu Plebiscytu

Plac Plebiscytu to jedno z najpiękniejszych miejsc w Neapolu. Otoczony przez monumentalne budynki, zabytkowe kościoły i malownicze uliczki stanowi doskonałe tło do delektowania się pyszną pizzą. Na samym placu znajduje się wiele restauracji i pizzerii, gdzie można spróbować autentycznego smaku Neapolu.

 1. Odkryj tajemnicze Borgo Marinari

Borgo Marinari to malownicza wyspa nieopodal Neapolu. Znajduje się tam wiele restauracji, które serwują wyśmienite dania kuchni neapolitańskiej, w tym oczywiście pizzę. Spacer po Borgo Marinari to nie tylko możliwość skosztowania prawdziwej neapolitańskiej pizzy, ale także podziwianie pięknych widoków na morze i plażę.

 1. Delektuj się pizzą na Piazza del Gesù

Piazza del Gesù to niewielki plac, który jest doskonałym miejscem na odpoczynek i delektowanie się najlepszą pizzą. Na placu znajduje się wiele małych pizzerii, które przygotowują autentyczne neapolitańskie dania. Spacer po okolicy, podziwianie pięknych budynków i skosztowanie wyjątkowej pizzy to doskonałe połączenie.

 1. Zakończ spacer wdziękiem na Promenadzie Morza

Na zakończenie pizzowego spaceru po Neapolu warto udać się na Promenadę Morza. To idealne miejsce na relaks, spacer i podziwianie pięknych widoków na morze. Wzdłuż promenady znajduje się wiele restauracji i kawiarni, gdzie można skosztować pysznej pizzy, delektując się zarazem pięknem otaczającego krajobrazu.

Lista popularnych pizzerii w Neapolu:

 1. Antica Pizzeria Port’Alba
 2. Pizzeria Da Michele
 3. Pizzeria Sorbillo
 4. Antica Pizzeria Brandi
 5. Di Matteo
 6. Pizzeria Gino Sorbillo
 7. L’Antica Pizzeria da Michele

Podsumowując, spacer po Neapolu i degustacja autentycznej neapolitańskiej pizzy to niezapomniane doświadczenie. Wybierz się na pizzowy spacer po Neapolu i odkryj miejsca z niepowtarzalnym klimatem, które nie tylko zachwycą Cię pyszną pizzą, ale także pozostawią piękne wspomnienia.