Robienie pizzy jest jednym z najłatwiejszych i najsmaczniejszych sposobów na jedzenie pizzy. Nie musisz kupować sosu do pizzy, ponieważ bardzo łatwo jest zrobić domowy sos do pizzy w domu. Smak i tekstura domowego sosu do pizzy jest znacznie lepsza niż kupionego w sklepie.

Składniki

Potrzebne będą

Ciasto do pizzy (1 opakowanie)

Sos do pizzy (1 opakowanie)

Oliwa z oliwek

Sól i pieprz

Ser do wyboru

Przygotowanie

Weź dużą miskę i dodaj do niej oliwę z oliwek. Wymieszaj ciasto i dodaj je do miski. Teraz, przykryj je i pozwól mu odpocząć przez 20 do 25 minut.

Po 20-25 minutach, ugniataj ciasto przez 2 do 3 razy. Ponownie włóż je do miski i przykryj. Pozwól mu odpocząć przez kolejne 20 do 25 minut.

Teraz weź miskę i umieść ją nad piecem gazowym. Rozgrzej piekarnik do 200 stopni C.

Podczas gdy piekarnik się nagrzewa, wymieszaj sos do pizzy z solą i pieprzem.

Po nagrzaniu piekarnika weź ciasto i rozwałkuj je na okrąg. Przenieś go na blachę do pizzy. Rozprowadź sos do pizzy na wierzchu ciasta.

Teraz na sosie do pizzy połóż ser. Piecz pizzę przez 10 do 15 minut lub do momentu, gdy ser się rozpuści, a skórka będzie złotobrązowa.

Wnioski:

To był przewodnik krok po kroku jak zrobić domowy sos do pizzy. Cały proces jest bardzo prosty i możesz go wykonać bez żadnych trudności. Jeśli jesteś nowy w gotowaniu, to jest to najlepszy sposób, aby się nauczyć.