Konserwy są najlepsze, jeśli chodzi o smak, nie wymagają wiele wysiłku i czasu, aby je zrobić. Przetwory są bardzo łatwe do wykonania i są również dobre dla zdrowia. Oto kilka niesamowitych sposobów na zrobienie przetworów w domu.

Robienie przetworów w domu jest bardzo proste. Wszystko, czego potrzebujesz, aby je zrobić, to owoce i cukier. Konserwy będą trwać przez lata w lodówce i jedyną rzeczą, o którą musisz się martwić, jest to, że twoja rodzina nie zje ich zanim zdążysz je wykorzystać.

Oto kilka niesamowitych sposobów na zrobienie przetworów w domu:

1. Dżem truskawkowy

Weź truskawki i zmiażdż je za pomocą blendera lub młynka. Weź 1/2 szklanki wody i dodaj 1 szklankę cukru. Miksuj przez 2 do 3 minut i pozwól mu ostygnąć przez 15 minut. Dodaj rozgniecione truskawki i dobrze wymieszaj. Umieść go w lodówce na około 24 godziny i gotowe.

2. Dżem wiśniowy

Weź czereśnie i zmiażdż je za pomocą blendera lub młynka. Weź 1/2 szklanki wody i dodaj 1 szklankę cukru. Mieszaj go przez 2 do 3 minut i pozwól mu ostygnąć przez 15 minut. Dodaj rozgniecione wiśnie i dobrze wymieszaj. Umieść go w lodówce na około 24 godziny i gotowe.

3. Dżem jabłkowy

Weź jabłka i zmiażdż je za pomocą blendera lub młynka. Weź 1/2 szklanki wody i dodaj 1 szklankę cukru. Miksuj przez 2 do 3 minut i pozwól mu ostygnąć przez 15 minut. Dodaj rozgniecione jabłka i dobrze wymieszaj. Umieść go w lodówce na około 24 godziny i gotowe.

4. Przetwory z winogron

Weź winogrona i zmiażdż je za pomocą blendera lub młynka. Weź 1/2 szklanki wody i dodaj 1 szklankę cukru. Miksuj przez 2 do 3 minut i pozwól mu ostygnąć przez 15 minut. Dodaj rozgniecione winogrona i dobrze wymieszaj. Umieść go w lodówce na około 24 godziny i gotowe.

5. Sos żurawinowy

Weź żurawiny i zmiażdż je za pomocą blendera lub młynka. Weź 1/2 szklanki wody i dodaj 1 szklankę cukru. Mieszaj przez 2 do 3 minut i pozwól mu ostygnąć przez 15 minut. Dodaj rozgniecione żurawiny i dobrze wymieszaj. Umieść go w lodówce na około 24 godziny i gotowe.

Wnioski:

Konserwy są bardzo smaczne i jeśli chcesz zrobić smaczny smakołyk, to sugerowałbym, abyś spróbował tych niesamowitych przepisów na przetwory. Jeżeli ty zastanawiasz się jak robić przetwory przy domem then ty jesteś przy prawym miejscem i to jest jeden łatwy sposoby robić przetwory przy domem.