Jeśli wybierasz się na kolację z przyjaciółmi lub rodziną, to z pewnością zamówisz kilka dań. Ale kiedy idziesz do restauracji, wtedy staje się to znacznie trudniejsze. Nie możesz zamówić wszystkiego, bo możesz być zbyt pełny. Kelner zacznie czuć się zestresowany.

Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że przesadzamy z zamawianiem w restauracjach. Omówmy niektóre z najczęstszych czynników.

1. Kelnerzy nie znają dobrze menu

Większość restauracji nie ma odpowiedniego menu dla swoich klientów. Kiedy przyjdzie kelner, będzie zdezorientowany i zapyta Cię, co chcesz zjeść. Zwiększy to Twoje obciążenie, ponieważ musisz wyjaśnić dania, które chcesz zjeść.

2. Próbujesz zaimponować kelnerowi

Jeśli chcesz zaimponować swojemu kelnerowi, to musisz zamówić więcej niż wymagana ilość. Jeśli zamówisz tylko trochę więcej niż wymagana ilość, wtedy będziesz wyglądać jak chciwa osoba.

3. Jesteś wegetarianinem

Wegetarianie nie mają możliwości zamówienia różnych dań. Muszą wybierać między kurczakiem a warzywami. A jeśli zamawiają danie główne, to na pewno zamówią kurczaka. Nie zapominaj więc o uwzględnieniu warzyw.

4. Jesteś gościem

Wszyscy uwielbiamy być traktowani jak goście. Jeśli jesteś gospodarzem, to możesz podjąć decyzję o jedzeniu. Ale jeśli jesteś gościem, to nie możesz podjąć żadnej decyzji. Więc musisz zamówić to, co jest dostępne.

Wnioski:

Jeśli chcesz zamówić mniej, to powinieneś spróbować sprawić, by kelnerzy zrozumieli twoje potrzeby. Jeśli jesteś gościem, to musisz zamówić to, co jest dostępne, a jeśli jesteś gospodarzem, to możesz podjąć decyzję.